MARKÉTA PAVLEJE: Z KURZŮ VAŘENÍ CHODÍM DOMŮ ŠŤASTNÁ!

Markétu Pavleje znáte z našich kurzů. Umí vařit zdravé věci dobré tak, že si chcete přidávat. Ovládá tajemství salátů a fenomenálních dresinků, dokáže připravit menu bez masa (a vám maso rázem přestane chybět), má v rukávu recepty na nepřekonatelné sladké dezerty a na tváři vždycky klidný úsměv, který vám za všech okolností udělá o něco hezčí den. Jaký měla tahle úspěšná bloggerka (Kitchenette.cz), máma tří dětí a také fotografka, foodstylistka, vydavatelka kuchařek a spolumoderátorka televizního Herbáře letošní rok? A jak si užívá jeho závěr? Všechno vám prozradí v následujícím rozhovoru:

 

Tenhle rok se v tvém životě odehrálo spoustu důležitých věcí: jsi spoluautorkou kuchařky Gastrokroužku, zazářila jsi v soutěži Food Blog roku a v září ses stala českou vydavatelkou fenomenální The Green Kitchen kuchařky. Má smysl ptát se, na co jsi nejvíc pyšná? Protože… všechno z toho je prostě nádhera?!

Děkuju. Já se tak moc nehodnotím. Asi na to nemám čas. Dělám věci, co mi dávají smysl, a pokud se povedou, jsem spokojená a hřeje mě to u srdce. Ale vlastně to celé vnímám jen jako takovou osobní cestu. Ne něco na chlubení se.

 

Jak jsi u toho stíhala být se svou rodinou? Přece jen, jsi máma tří dětí a do toho musím připočítat ještě účast v novém Herbáři na ČT1 nebo kurzy, které vedeš u nás v Gourmet Academy... Je toho opravdu požehnaně!

To je na mém podnikání asi to nejtěžší. Kurzy vaření mám pouze jednou do měsíce, a to právě kvůli dětem, protože kurzy jsou většinou od odpoledne do večera, kdy chci být s dětmi doma. Potom také hromadu práce udělám doma za přítomnosti dětí a například Herbář se točil pouze dva našlapané dny! Tehdy mi celý tým vyšel vstříc a ty úseky, kde se objevuji, se natočily během takto relativně krátké doby. Protože se točí 2 hodiny od Prahy, přespávali jsme tam, a manžel za mnou na noc přijel s tím nejmladším. Sice už mu jsou 2 roky, ale je zvyklý být se mnou, a tak nám to oběma hodně pomohlo. Jinak mám asi tři čtvrtě roku svou Janelle, která splňuje hned několik funkcí. Je to chůva, hospodyně i moje osobní asistentská. Šetří mi hodně času a pomáhá, když například doma fotím. Tedy šetřím čas, kde se dá.

 

Když už jsem zmínila kurzy vaření… pamatuješ si, jaké to bylo poprvé vařit před někým, někoho učit své vlastní recepty? Směs obav i pýchy? Nebo jen čistá radost?

První kurzy jsem měla určitě velkou trému. Pýchu jsem tedy určitě necítila, spíš jsem měla obavy, jestli to bude dostatečně zajímavé, jestli budu schopná mluvit, jestli můj kurz také časově vyjde a vše stihneme, nebo naopak jestli toho nebude málo... Po kurzu vás ale zalije neskutečně hezký pocit. Ta energie a tréma se okamžitě otočí do něčeho ohromně naplňujícího, takže z kurzů chodím domů šťastná a nemohu ani usnout!  (usmívá se)

 

Teď ke konci roku… odpočíváš, nebo už spřádáš plány na další měsíce? Zaslechla jsem něco o druhé kuchařce z edice The Green Kitchen, je to tak?

Teď ke konci roku je právě nejvíce práce. Vím, že se vždycky od září do prosince nezastavím. Je moc různých akcí, hodně marketingových akcí, a tak to znamená i hodně práce, kterou mám jako bloger či fotografka. Pak mám taky hodně práce kolem svého e-shopu. A to ani nemluvím o dětech, ve škole a školce, kde se střídají samé schůzky, rodičovské konference, oslavy, workshopy, pečení cukroví s dětmi ve škole, Halloween, Mikuláš, školní akademie atd., atd... A k tvé druhé otázce. Ano, právě jsme se vrhli do příprav rovnou dvou dalších kuchařek od The Green Kitchen Stories.

 

A k tomu tu máme Vánoce opravdu na dohled. Slaví se u Kitchenette, nebo jsi z těch, kteří raději zabalí kufry a odletí na pár týdnů za exotikou?

Slavíme i často odlétáme. Dětem bych pravé tradiční Vánoce nechtěla upřít, a tak vždy oslavíme se vším všudy a pak odlétáme. Letos to ale bude trochu jinak. Asi si nadělíme pod stromeček obytňák namísto dovolené a budeme si pomalinku plánovat, kam všude se pojedeme podívat.

 

To vypadá na další dobrodružství! Přesto, pokud pečeš, co u vás na svátky určitě nesmí chybět? Pamatuju si, že jsi vždycky krásně mluvila o čokoládových rohlíčcích babičky Jiřinky… Co nejvíc milují tvé děti?

Čokoládové rohlíčky babičky Jiřinky jsou prostě nejlepší naskrz všemi generacemi. A pak u dětí zabírají druhé místo asi perníčky. Taky jsem je milovala jako malá!

 

Máte nějaké tradiční štědrovečerní menu, ať jste doma, nebo třeba na Bali?

Štědrý večer slavíme vždy doma a tradičně, i kdyby to mělo být o pár dní dříve kalendářně. Tak to totiž řešíme, když na 24. prosince máme být už někde pryč. Štědrý večer oslavíme o pár dní dříve, ale se vším všudy. Připadá nám to více opravdové než se pokoušet tvořit vánoční atmosféru někde v tropech. Jen menu většinou ozvláštníme nějakým zajímavým předkrmem nebo dezertem, ale jádro zůstává stejné. Maminčin bramborový salát, kapr a řízek, úžasná rybí polévka. Předkrm bývá něco slavnostního. Šneci po Burgundsku, kaviár nebo jiná rybí či slavnostní dobrota. A myslíme i na dezert, třeba Kaštanový dort!

 

Upřímně, na ten se pořád jen potají dívám na recept a říkám si, že jednou… Ale tobě moc děkuju za rozhovor. A přeju pokud možno aspoň trošku klidný konec roku!

 

Autor: Jana Potužníková, novinářka a blogerka

MARKÉTA PAVLEJE: Z KURZŮ VAŘENÍ CHODÍM DOMŮ ŠŤASTNÁ!

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.