Karolína Ponocná Kamberská

Karolína Ponocná Kamberská je další „naší tváří“, kterou můžete znát z televize. Na TV Prima vtahovala diváky do tajů rodinného vaření v pěti sériích svého pořadu Karolína, domácí kuchařka. Její vaření přitom nevyžaduje mnohahodinové stání u plotny.  „Nemám ráda překombinovanost. Hledám základní, přirozené chutě a vůně. A pocit útulnosti a radosti ze života, který jídlo dokáže vyvolat," říká kuchařka, okouzlená tradiční středoevropskou kuchyní.

Karolína vydala i čtyři kuchařské knihy, z nichž každá se stala bestsellerem - Karolína, domácí kuchařka, Štěstí z kuchyně, Jídlo jako vášeň a Každý den je svátek. K vaření se přitom Karolína dostala od novinařiny. Po studiu politologie pár let psala o politice, ale postupně zjistila, že gastronomie ji baví mnohem víc. Témata jejích článků se proto postupně přikláněla více a více k jídlu. Začala působit jako food redaktorka v časopisu Marianne, dlouho sbírala kuchařské knihy – a dnes jich má doma už něco přes dvě stě. Ráda v nich hledá inspiraci, baví ji posouvat se dál i ve vzdělání.

 

Proto si v posledních letech doplnila potřebné certifikáty a nedávno otevřela Nutriční poradnu pro gurmánky.  Bylo mi líto, že spousta mých kamarádek vnímá lásku k jídlu a štíhlost jako protiklady - podle mě to není pravda", říká Karolína. Práce v poradně ji hodně baví a naplňuje. Psaní se ale úplně nevzdala, v posledních letech můžete třeba číst její trefné fejetony v každém čísle časopisu Žena a život.

 

Radost Karolíně přináší i setkávání s vámi, účastníky kurzů vařeníGourmet Academy. A ve volném čase si uživá klidného života v malém městečku nad řekou Berounkou, kde žije s rodinou a hejnem zlatých rybek v kašně.

Tento lektor momentálně připravuje nové termíny a nové kurzy.

Řekli o nás

:
Karolína Kamberská: Paní Karolína byla jedinečná. Vládla tu velice přátelská atmosféra. Doporučuji, byl to krásný večer.