Víte, jak to chodí na kurzech v Gourmet Academy?

Jestliže jste u nás ještě nebyli, musíte zkrátka vědět, že jít na kurz vaření do Gourmet Academy je prudce návyková záležitost!

 

Bylo mrazivé nedělní ráno, když jsem těsně po desáté hodině otevřela dveře ve Vodičkově ulici 2 a nechala se obejmout nádherným teplem. V obchodě Potten & Pannen – Staněk, jehož je Gourmet Academy součástí, bylo hned krásně. Fakt! Jedna usměvavá tvář mi sebrala kabát, druhá mi nalila horký Kusmi Tea Detox čaj (panebože, jak ten byl dobrý!), a já si pak jen našla své místo v komorním pětičlenném týmu těch, které obětovaly ranní nedělní lenošení a přišly do Gourmet Academy za stejným účelem jako já. Kurz pečení plněných bábovek, který vedla hvězdná Edita Paulusová, právě začínal. Zbývalo vzít si zástěru…

Ehm, ne, nebojte, nebudu vám popisovat, co jsme krok za krokem dělaly. Popisy jednak bývají nudné a za druhé: sebrala bych vám moment překvapení, pokud se náhodou chystáte na ten samý kurz. I rady, které jsme od Edity dostávaly, si nechám na jindy. Ale chci říct něco úplně jiného. Už jsem zažila spoustu kurzů – vaření i jiných. Sama jsem roky kurzy vedla, i když se týkaly něčeho úplně jiného. A víte co? Tohle nemělo chybu. Edita Paulusová je možná nejlepší česká cukrářka, ale cítíte se vedle ní jako vedle někoho, koho znáte dlouho. Je jedno, jak často se ptáte, jak banální vám vaše otázky připadají. Vždycky odpoví, pomůže a přidá ještě další a další rady, které při všem tom míchání, vymazávání a šlehání ani pomalu nestíháte zapisovat.

 

Doprovodný tým hostesky Báry a všudypřítomné, a přitom tak nenápadné Aničky, která vás ani za nic nenechá umřít pod horou kupícího se špinavého nádobí,… se o vás stará jako o vlastní. Čaj nikdy nestihne vychladnout, co chvíli někde zavonělo čerstvé kafe. Peklo se v dobré náladě, z dobrých surovin. Šlehalo se s fantastickým robotem KitchenAid, o kterém sním… už aspoň tři roky! Věděla jsem, že je dobrý, ale až tak??? Nebo samotné formy na bábovky – Nordic Ware. Konečně něco, co doma nezničím. Můžete na ně kovovým nožem, nepotřebují vysypávat, stačí vymazat trochou másla, a tvary, které nabízí, z vás dělají váhavého střelce. Kterou? Po kurzu bych si totiž bývala byla koupila nejraději všechny, co byly k mání!

 A že jsme si jen tak mimochodem před poslední plněnou bábovkou mohly dát i Editou uvařený (luxusní!!!) žampionový krém, aby se hladina cukru v krvi nezbláznila z přísunu sladkého… to už byla jen taková třešnička na dortu. Jsou to drobnosti, které zní možná až banálně. Ale právě drobnost za drobností se tenhle kurz pečení plněných bábovek poskládal ve fantastický půlden, který jsem si do poslední minuty užila.

 

Za dveřmi venku byly pořád všechny ty každodenní starosti, povinnosti a život v poklusu, jaký dnes žijeme asi všichni. Ale uvnitř, na kurzu, nic z toho vlastně neexistovalo. Byla to parádní očista pro hlavu. Byla to skvělá vzdělávací čtyřhodinovka. Bylo to milé a velmi sladké (doslova!), velmi návykové. A vsadím se, že minimálně takový je každý kurz, který v Gourmet Academy můžete vyzkoušet. Nechci vás ponoukat, ale… pojďte si nějaký hned vybrat. Vždyť ony jsou koneckonců všechny vždycky velmi rychle vyprodané!!!

 

Jana Potužníková, novinářka a blogerka

Víte, jak to chodí na kurzech v Gourmet Academy?

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.