NA VLASTNÍ KŮŽI: Jaké je být porotcem kulinární soutěže? BYLI JSME U TOHO: Aramark International Chefs Cup 2022

Po dvouleté covidové pauze se 27. a 28. 4. odehrálo v Praze velké kulinární klání profesionálních šéfkuchařů ‒ Aramark International Chefs Cup 2022. A ředitelka Gourmet Academy při Potten & Pannen - Staněk, Martina Muldoon, zasedla v odborné porotě!

 

Znáte Anamark? Dost možná, že ano, protože je to společnost starající se o stravování v těch největších firmách a značkách po celém světě. Vaří pro náročné šéfy, ještě náročnější klienty i gurmány mezi „obyčejnými“ zaměstnanci. A obstát znamená i v tomto oboru nutnost něco umět. Proto i firemní šéfkuchaři patří k největším profíků na světě a mnozí z nich mají na svém kontě ocenění a zkušenosti i z michelinských restaurací! Teď se tihle profíci z devíti zemí (Česka, Německa, Irska, zástupce Beneluxu, Kanady, Jižní Korey, zástupce Jižní Ameriky, Británie a Španělska) potkali v Praze a ředitelka Gourmet Academy, Martina Muldoon, byla jednou z těch, kdo zasedli v porotě a nakonec rozhodli o vítězi!

 

Aramark cup 2022 servírování soutěžních pokrmů

 

Martino, jednoduchá otázka: jaké to bylo?!
Jedním slovem zážitek! První den probíhaly přípravy, sepisovala se menu, „nakupovaly“ suroviny. Druhý den pak vypukla samotná soutěž, jejíž účastníci mají už navždy můj velký respekt. Vidět, s jakou energií a silou tihle profesionální šéfkuchaři vaří, jak se podporují i přesto, že by měli být soupeři, kolik své práci dávají dřiny, jak jsou pečliví při přípravě a sehraní při samotném vaření… Všechno to ve mně vzbuzovalo skutečně velký respekt…

 

Váhala jste, jestli přijmete roli porotce?
Ani na vteřinu. Aramark je pro Gourmet Academy už dlouho skvělý partner, jejich kuchaři chodí pravidelně na naše kurzy, pro novou inspiraci, a věděla jsem, že to bude zkušenost k nezaplacení.

 

Vím, že spolu s vámi tam byli přední kulinární odborníci z celého světa, v porotě kromě vás z českých jmen zasedl oblíbený šéfkuchař Marek Fichtner, velký profík Radek David... Kdo přijel ze zahraničí?
Největším jménem byl bezpochyby Jörg Leroy, jehož restaurace se pyšní rovnou dvěma michelinskými hvězdami. Juan Danilo zase pochází z Peru a Evropu už dlouho učí poznávat kuchyni Latinské Ameriky, například v restauraci Sudaka v Berlíně… Bylo ctí sedět mezi nimi. A bylo velmi příjemné vidět, že lidé, kteří se točí kolem jídla, jsou nabití tak úžasně pozitivní energií. Všichni byli nesmírně přátelští, otevření, inspirující… A bavilo mě vidět, jak se celý svět doslova tmelí kolem jídla.

Aramark Chefs Cup 2022 odborná porota

 

Jak náročné bylo samotné ochutnávání?
Dost! (směje se) Přece jen jsme ochutnávali tříchodová fine-dining menu od devíti týmu, celkem 27 jídel! Nevěděli jsme, kdo co vařil, týmy si vylosovaly svá čísla, a každé jídlo bylo tím pádem vlastně anonymní. Ale každé z nich stálo za to. Přestože zadání bylo stejné, různorodost kuchařů daná jejich zemí původu, zkušenostmi, vlastní kreativitou… byla značná. A byla jídla, která mi doslova vzala dech.

 

Je jasné, jaká otázka bude následovat: co pro vás bylo úplně TOP?
(směje se) Já jsem hlavně na sladké, takže kdybych měla vybrat talíř, ze kterého jsem obrazně řečeno sedla na zadek, byl to čokoládovo-malinový dezert českého týmu – pro jemnost samotné čokolády. A pro originalitu bych vyzdvihla dezert vítězného německého týmu, který připravil nadýchanou drožďovou pěnu s jahodami, rebarborou a tymiánem a naprosto překonal moje představy o tom, co se s něčím tak prostým, jako je droždí, dá dokázat. 

 

Vyhrál tedy německý tým? Jak jsme si vedli my?
Velmi dobře, český šéfkuchař Jiří Malina skončil se svým týmem hned jako druhý. A třetí místo získal tým z Jižní Ameriky… A protože v Německu i u nás se konaly poslední ročníky, ten další tentokrát neproběhne v zemi vítěze, jak bývá obvyklé, ale právě v jihoamerické Chille.

 

Co z celé kulinární soutěže jste si vzala pro Gourmet Academy?
Spoustu inspirace. Ráda bych  k nám přizvala ta největší světová jména a připravila mezinárodní kulinární setkání, umožnit u nás lidem ochutnávat víc dobroty z celého světa. Ale kromě jiného jsem si odnesla i hřejivý pocit, že děláme fakt dobrou práci, protože stejnou radost, kterou jsem viděla u soutěžících prestižního kulinárního klání, znám i z našich kurzů. Což mě utvrdilo v přesvědčení pokračovat v tom, co děláme, tak, jak to děláme. Protože to funguje, přinášet lidem spolu s vařením i radost, pohodovou atmosféru a pocit, že jsou v takové pohodě jako u sebe doma. Jen obklopení prvotřídními šéfkuchaři.

Aramark Cup 2022, ocenění šéfkuchaři

NA VLASTNÍ KŮŽI: Jaké je být porotcem kulinární soutěže? BYLI JSME U TOHO: Aramark International Chefs Cup 2022

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.