JANA KRÁLIKOVÁ: „KDYŽ SI NĚCO VEZMU DO HLAVY, MUSÍM TO DOTÁHNOUT.“

Vystudovala kunsthistorii, ale táhlo ji to do kuchyně, a tak se vyučila kuchařkou. Získala certifikáty v oblasti výživy, ale nechtěla nikoho přesvědčovat, jak má žít svůj život podle kalorických tabulek s jednou nohou na váze. Jídlo pro ni totiž odjakživa znamenalo víc než pouhý zdroj energie…

..vycházela z našich tradic, experimentovala, ochutnávala mezinárodní, především jihoasijskou kuchyni a stále víc a víc věřila, že jídlo může dokonale fungovat jako lék. Založila svůj blog Zasadnezdrave.cz a pustila se do práce nutriční gastronomky, ženy, která zbožňuje chuťovou bohatost, čerstvost i uzdravující sílu jídla. To také učí na kurzech vaření u nás, v Gourmet Academy (Vietnamský street food, Izraelská odysea, Napříč Asií atd.) a také předává svým fanouškům na sociálních sítích…

 

Jani, máme za sebou Nový rok, se kterým se často pojí předsevzetí. Poslední dobou mám pocit, že se o nich jen mluví, ale vy jako jedna z mála fakt konáte, jedete svoje novoroční výzvy na sociálních sítích a vedete své fanoušky třeba ke cvičení jógy. Proč jste se do takových projektů pustila?

 

To je krásný! To si fakt myslíte? Děkuju! Já teda nejsem moc „novoročně předsevzatí“, já spíš tak nějak plynule žiju a k tomu mám nápady, který se nepojí většinou k žádnýmu konkrétnímu datu, ale spíš náladě a chuti. Vlastně tohle celý je takovej obecnej princip, na kterým funguju. Dělám, co mě baví, a s lidmi to přirozeně sdílím, což mě taky baví, a oni na to strašně mile reagujou, tak to dělám dál. Ty sportovní výzvy s jógou a běháním vlastně fungujou už čtvrtým rokem, a pořád mi to dává smysl. Když mám čas, uspořádám soutěž, a když ne, tak se jen snažím lidi motivovat tím, co dělám. A ono to prostě nějak samo funguje. Budu se opakovat, ale asi je to celý hodně spojený s tou zábavou. Mně to dělá radost a to, jak jsem z toho nadšená, asi pak nakazí ty ostatní. Já nad tím vlastně moc nepřemýšlím.

 

Odezvu, co vím i já, máte skvělou! Co to dává vám?

Strašně krásnou, lidi mi píšou a posílají fotky, jak se mnou cvičí nebo běhají. Jak se zlepšujou, jak u toho rudnou jako já... :)) je to takový neskutečně milý zosobněný virtuálního parťáctví. Nejsem v tom sama, to je boží, a vzhledem k tý velikosti komunity kolem v tom nejsou sami ani ostatní, co se přidají. A tak se podporujeme a motivujeme navzájem. Je to takovej nekonečnej kruh podpory, lásky, radosti a zvláštního druhu přátelství, protože s některými lidmi se samozřejmě díky té intenzitě známe už docela dost.

 

Fungují u vás i jiná předsevzetí?

Jak se to vezme. Asi jsem typ člověka, co když si něco vezme do hlavy, chce to většinou dotáhnout, a protože je to často něco, na čem mi záleží anebo to dělám, protože mě to prostě jenom baví, tak mi to většinou vydrží. Můj muž o mně říká, že jsem dotahovač–nadšenec. Tak na tom asi něco bude, respektive se s tím docela umím ztotožnit. :D Klasická předsevzetí si asi s novým rokem nedávám, jak už jsem psala, moc na to nejsem. Spíš během roku zjišťuju tak nějak přirozeně, co mi ještě dává smysl a co už ne, na co si mám dát pozor a tak. Speciálně jsem vloni v zimě už dost začala řešit čas, který trávím na sociálních sítích, a s tím přišla určitá potřeba se po letech trošku uklidnit. A tak si pravidelně dělám dny bez mobilu. Prostě zase žiju jako dřív, bez sociálních sítí, kdykoliv k dispozici. A to je třeba skvělý. V mojí práci je to vlastně dost důležitý, mít čas jen pro sebe a na svoji rodinu a kamarády, a ne pořád všechno jenom fotit, natáčet a sdílet se světem. Možná stárnu. :D Každopádně mi to dělá dobře, je to fajn, chce to prostě po těch několika vyexcitovaných letech zase trošku stát oběma nohama na zemi. A umět být taky v klidu.

 

Při své práci nutriční gastronomky lidi učíte milovat jídlo a také nad ním přemýšlet tak, aby pomáhalo léčit tělo, je-li to potřeba. Upřímně, podle mě je pořád jen málo těch, kteří skrze svůj jídelníček chtějí chránit své zdraví. Přitom je to tak logické?!

Myslíte? Vidíte, asi mám kolem sebe bublinu, která zrovna tohle řeší docela přirozeně, tedy jíst/žít tak, abych díky tomu byl/a v kondici a zdravý/á. Ale abych se vrátila k Vaší otázce, myslím, že jsem k tomu byla vedená odmalinka. Měla jsem astma, alergie a mám atopický ekzém, byla jsem takový skleníkový dítě, místo do školky jsem chodila do stacionáře pro děti s respiračními a kožními obtížemi, byla jsem často nemocná, jezdila do různých lázní a ošetřoven... Nesnášela jsem to, protože jsem tam bývala s ostatními dětmi sama, bez rodičů. Nemám na to vůbec hezké vzpomínky. A tak se u nás vždycky vařilo ze zahrádky od babiček, pěstovali jsme zvířata, měli vlastní vajíčka, sady, ovoce. Myslím, že jsem se jen po škole vrátila k tomu, co jsem znala z domova, a co mi dělá dobře na duši i na těle.

 

Svou ideu přenášíte i na kurzy vaření u nás, v Gourmet Academy, kde jsou jedny z nejoblíbenějších. Co na nich máte nejraději vy sama?

Je to můj nekonečnej zdroj energie a zábavy. Mám asi ohromný štěstí na lidi, a tak je každý kurz vždycky plný smíchu, radosti a času strávenýho s těmi, se kterými mám něco společného. Vlastně se musím přiznat, že díky internetu a možnostem dát lidem nahlédnout do svého života můžu hodně ovlivnit svoji práci. Tím, že mají lidi dneska možnost vás „poznat“ skrze sociální sítě, si o vás udělají nějaký obrázek, a pokud s ním sympatizují, sympatizují vlastně s vámi. Konzumují obsah, který je třeba baví, pak přijdou na kurzy vaření, chtějí se mnou do Sapy, něco nafotit, letí se mnou do Vietnamu... a říkají třeba: „Jééé, vy jste úplně stejně praštěná jako na Instagramu, to je skvělý!“ a hned jsou z vás vlastně „kamarádi“, najdete rychle společnou řeč, protože jste podobně naladění. Lidi mají dneska vlastně možnost si vás opravdu najít sami, a je vážně krásný, že to tak funguje. Takže to mě baví asi nejvíc, milí a veselí lidi, kterým se líbí způsob, jakým pracuju, dává jim to smysl a baví je to natolik, že mám ten luxus, že mě to živí, a je to pak celý příjemný, zábavný a moc fajn.

 

Vaši fanoušci vás mohou potkat také na soukromých kurzech, při procházkách do Sapy, za autentickou vietnamskou kuchyní… a od loňského roku také jezdíváte do Vietnamu, na „gastropoznávačku“. K tomu blog, kurzy, spoluautorství v kuchařce Gastrokroužku, ocenění z Food blogu roku, spousta společenských akcí… skoro se bojím zeptat, kdy odpočíváte a jak nejraději

 

JANA KRÁLIKOVÁ: „KDYŽ SI NĚCO VEZMU DO HLAVY, MUSÍM TO DOTÁHNOUT.“

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.