Martina Kynstlerová: Ta, co peče pěkně boubelatě!

Ještě nedávno ji u nás nikdo neznal. Dneska Martinu Kynstlerovou jen málokdo mine bez povšimnutí a všichni mluví o jejím vítězství ve známé televizní soutěži Peče celá země. Vyrazila jim totiž dech tím, že jako obyčejná holka, která neskrývá emoce, tak trochu zbořila představy o tradičním vítězi prestižní soutěže a rozhodla se jít dál životem po svém.

Martina Kynstlerová: Jsem trochu jiná vítězka, než lidé čekali

Povídáme si spolu zhruba tři týdny po zveřejnění výsledků a nutno podotknout, pro vás to nebyly vůbec klidné týdny. Na jedné straně důvod k radosti a oslavám, na druhé straně jste se musela postavit i kritickým výrokům těch, kteří přáli vítězství někomu jinému. Jak se teď máte?
Na stránky bulváru už se nedívám, ale je pravda, že první týdny byly fakt náročné. Nikdo mi neřekl nic do očí, ale jít na internet znamenalo pravidelně o sobě číst něco negativního, místy až krutého. Uvědomila jsem si na tom, že žijeme ve společnosti, která má o vítězích své jasné představy…


A vy jste je nenaplnila?
Vůbec. Už třeba tím, že jsem se rozhodla dál zůstat u kancelářské práce a odmítla jsem ze dne na den přeskládat svůj život. Mnozí v tom viděli jen další moje emotivní chování. Ale právě tohle nebylo emoční ani emocemi ovlivněné rozhodnutí, ale otázka rozumu. Jsem máma, cítím závazky vůči své rodině a nemám v zádech bohaté strýčky ani sponzory, kteří by šli a řekni „tady máš x milionů a otevři si tu svou vysněnou cukrárnu“. A i kdyby někdo takový přišel, teď bych ho stejně odmítla. Pro mě na to není správná doba. Možná přijde. Protože sen o cukrárně – malé, velmi malé cukrárně – přesto všechno, co se píše, mám. Ale věřím, že věci se mají dít prostě ve správný čas.

V soutěži jsem to pořád byla já

Tak jako byl před časem ten správný čas jít a přihlásit se do soutěže Peče celá země? Protože vy jste se rozhodla jít do ní sama. Nevyučená. Bez jediného kurzu. Jako samouk. Jak to?!
Byla jsem na mateřské se synem a potřebovala něco dělat. Tím, jak jsem zvyklá z práce na úřadě být mezi lidmi, pro mě bylo těžké sedět jen tak doma, sama. Šla jsem si také pro kousek svého sebevědomí. A navíc – asi jako všichni v té soutěži, chtěla jsem si prostě zkusit, jaké to, zažít natáčení!


V jednom z rozhovorů jste ale nakonec říkala, že jste kamery prakticky nevnímala. Že to byl také důvod, proč jste pouštěla emoce. Prostě jste se chovala jako vždycky. Vnímali to tak i vaši nejbližší?
Já si často ani neuvědomovala, že je to soutěž nebo že se natáčí. Kamery jsem úplně vypouštěla! Měla jsem v hlavě něco, co jsem chtěla předvést, a i když jsem pořád říkala, že už určitě nepostupuju, zároveň jsem někde v sobě doufala, že ano. Právě proto, abych mohla jít a ukázat jim dál, co ve mně je, co jsem vymyslela. A mí blízcí? Určitě, jinou než mě viděli v televizi, mě neznají. Jsem, jaká jsem. Co na srdci, to na jazyku. Otevřená.


Fandili vám doma?
No jasně! Syn se pokaždé smál a měl radost, že mě vidí v televizi. S mamkou jsme po každém dílu hodnotily, co se povedlo a proč. Vnímala jsem jejich podporu. Stejně jako ze strany svých přátel. A pro mě samotnou bylo zajímavé vidět se „zvenku“.

Sladce, slaně, boubelatě

Stihla jste toho dost. Spoustu rozhovorů! A už vám vyšla také kuchařka „Sladce, slaně, boubelatě“. V čem je opravdu „vaše“?
S vydavatelstvím Došel karamel jsme ji připravovali čtyři měsíce. Oříšek byl už jen samotný výběr receptů. Nakonec mi všechno usnadnil Josef Maršálek. I když mi jen doporučil, abych se zamyslela nad skladbou receptů, protože se v nich objevoval opakovaně karamel:-) S názvem vydavatelství to korespondovalo nicméně spíš náhodou. Hlavně jsem si u toho uvědomila, že karamel miluje můj manžel, a já se prostě naučila dávat ho snad všude. (směje se) Nakonec jsem dala dohromady 52 receptů, které dokonale korespondují s tím, kdo jsem já. Jsou sladké i slané, jsou „boubelaté“. Jsou moje v tom, kam posouvám ty nejjednodušší receptury. Švestkový koláč dělám s marcipánem, místo složitých koňakových špiček jsem vymyslela sušenky plněné likérem a klasické indiány nahradili „ležící indiáni“… A vedle sladkého pečení tam najdete i slané, jako třeba tymiánové grissini tyčinky. Mě totiž baví si s těmi recepty hrát a z těch tradičních dělat něco trochu jiného. Přesto jsou to nakonec recepty obyčejné, jako se cítím být já pořád obyčejnou holkou z Přerova.


Bylo něco, co jste si u tvorby kuchařky malovala nějak… jinak?
Ano! (směje se) Netušila jsem, jak nám práci zkomplikuje moje tvrdohlavost a jak těžké bude pro mě, člověka, který se obejde bez receptů, všechno pečlivě vážit a odměřovat. To bylo náročné. Ale naučila jsem se u toho hodně trpělivosti a uvědomila si, že jsem schopná zase jiného způsobu pečení.


Co vám dala samotná soutěž?
Pár lekcí bylo krásně sladkých. To, co jsem se naučila v oboru samotné cukrařiny, mi nikdo nevezme. A pak byly trochu hořkosladké lekce. Uvědomila jsem si, že si musím víc dávat pozor na to, koho si k sobě pustím, komu budu věřit… Protože jsem zkrátka jiná vítězka, než lidé čekali.

I pečení mám propojené s emocemi

Pečete denně?
Dneska určitě ne. Děje se toho moc. Ale dvakrát třikrát v týdnu pořád ano. Sama své výtvory jím ale paradoxně velmi málo. Spíš ráda vidím, jak je jedí ti ostatní, a když zmizí i poslední drobek, vím, že nastal můj čas a můžu zase vymýšlet něco nového. A pak zase. A zase… 


Mimochodem, muži to mají většinou tak, že sladké buď milují, nebo nenávidí. Do které skupiny patří váš manžel?
Rozhodně do té, která sladké miluje. Vždyť kvůli němu byla kuchařka málem celá karamelová?! (směje se)


A chodíte třeba pro inspiraci do cukráren?
Pravidelně. Nicméně jsem často zklamaná. Protože už na první pohled na mnoha místech vidím, jaké suroviny se u nás používají, jak se pořád hraje o nízkou cenu, velké množství, a na kvalitu se díváme až na posledním místě. To bych já ve své cukrárně měla jinak. A možná jednou opravdu budu, kdo víc…


V Gourmet Academy teď každopádně budete mít vlastní kurzy pečení. Jak se na to těšíte?
Strašně moc! Ale zároveň se bojím a mám respekt před tím, co mě čeká. Vím, že poslední hodiny před kurzem budou náročné, že mě sežere nervozita, ale jakmile se pustím do práce, bude klid. Tak totiž funguju. V kuchyni, u trouby, mě obklopuje klid. A zjistila jsem kromě jiného, že lépe peču, když jsem smutná nebo něco řeším. Víc to prožívám, víc si dávám záležet…


To má spousta lidí, že vnímá pečení jako určitý způsob relaxu, ba až meditace. Spoustu z nich právě tohle přivádí i na kurzy pečení. Ale kromě nich, můžeme vás letos v létě někde potkat osobně?
Přislíbila jsem účast na červnovém Apetit Pikniku v pražské Grébovce, ale jinak budu v létě hlavně máma, která si chce užít prázdniny se svým synem.

 

A jestli se s MIrkou chcete potkat osobně v komorní atmosféře naší Gourmet Academy a podpořit ji při její lektorské premiéře, můžete si vybrat hned ze 2 boubelatých kurzů pečení!

Sladce a boubelatě s Martinou

Slaně a boubelatě s Martinou

 

Martina Kynstlerová: Ta, co peče pěkně boubelatě!

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.