Daniel Řehůřek

Když máte talent, je jedno, kudy se v životě dáte. To, pro co jste se narodili, si vás stejně najde… I o tom by vám mohl vyprávět sushi master Daniel Řehůřek, který se před dvanácti lety dostal k sushi vlastně úplnou náhodou jako pomocný kuchař a už u něj zůstal a den po dni se snaží tuhle precizní disciplínu posouvat zase o kus dál!

Sushi mě tehdy úplně dostalo. Líbila se mi preciznost s ním spojená, čistota, hravost. A i když jsem měl jiné plány, rozhodl jsem se u něj před těmi dvanácti lety zůstat a zasvětit mu prakticky celý svůj profesní život,“ vypráví Daniel Řehůřek, který se všechno poctivě učil od samotných základů u těch nejlepších sushi masterů u nás.

Prošel restaurací Sushi Time, působil v restauraci Kobe a dnes se s ním můžete setkávat v průhonické restauraci Joshi Sushi.  Sám přiznává, že ze sushi se u nás v ČR stal velký byznys, ale že narazit na to skutečně kvalitní ještě nemusíte úplně všude. „Spousta podniků u nás ještě pořád používá obyčejné suroviny a pouští se do sushi hlavně s vidinou rychlého zisku. Ale sushi je samo o sobě neobyčejné. Je to něco, co musíte dělat s láskou, abyste ho mohli dělat dobře. A i tak platí, že se v sushi musíte pořád zdokonalovat,“ říká na rovinu Daniel a ještě pokračuje: „I když je sushi jednoduché, složené z jednoduchých surovin i postupů, všechno má svůj řád, své místo, své pořadí a i po dvanácti letech pořád mám hodně kam se posouvat dál. Jde o detaily, třeba o zkušenosti při porcování masa, kde roky krájíte a krájíte, až jednoho dne nůž nastavíte o kousek jiným způsobem, a najednou se vám způsob práce se sushi nesmírně zjednoduší…“

Sushi je proto v Japonsku samo o sobě rituálem. Jídlo jako takové je pro Japonce rituálem – od zpracovávání surovin, přes přípravu po servírování. Všechno probíhá s úctou k surovinám i koncovému zákazníkovi. A přesně o ten samý přístup se snaží i Daniel Řehůřek v každém svém působení v sushi restauracích.

„Teď už jen tady v Čechách potřebujeme pochopit, že jít na sushi neznamená přecpat se k prasknutí na runningu,“ podotýká Daniel. O tom nikdy running v Japonsku není. Tam si jdete sushi vychutnat a talířky shromažďujete proto, že každý má jinou barvu, která určuje cenu sushi, které jste si vybrali. „A přestože tu máme ztížené podmínky, chybí nám fish markety, máme daleko k moři… i my už naštěstí přicházíme na to, že na surovinách se (nejen) u sushi vyplatí nešetřit. Že kvalita je důležitější než kvantita. Takže si vybíráme kvalitnější sushi restaurace a také se přestáváme bát připravovat si sushi doma. Což je velmi dobře. Protože celou přípravu můžete uchopit jako rodinný rituál a dokonale tak naplnit to, co si s jídlem spojují Asiaté obecně. Jsou velcí tradicionalisté, milují kulturu stolování. A to všechno k sushi patří,“ doplňuje Daniel Řehůřek.

A co si pro vás chystá na své kurzy? Kupu pochopení – pro vaše obavy z toho, jestli všechno dokážete do detailu dotáhnout. Dokážete. Protože Daniel vás povede jako někdo, kdo taky začínal „od píky“. Ukáže vám všechny své triky, prozradí, jak sushi připravovat opravdu čistě, precizně a přesvědčí vás, že sushi je opravdu pro každého. Ba co víc, že k jeho přípravě (i konzumaci) můžete v klidu pustit i své děti!

Přehled termínů
Kurz
Datum
Čas
Cena

Kurz:

Sushi od sushi mastera!

Datum:

27.6.2022

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Upozornit na volné místo

Kurz:

Sushi od sushi mastera!

Datum:

13.7.2022

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Kurz:

Sushi od sushi mastera!

Datum:

29.8.2022

Čas:

16:31

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Kurz:

Sushi od sushi mastera!

Datum:

8.9.2022

Čas:

16:00

Cena:

3 900,-

Detail Upozornit na volné místo

Kurz:

Ochutnejte Japonsko!

Datum:

10.10.2022

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Kurz:

Sushi od sushi mastera!

Datum:

21.11.2022

Čas:

16:30

Cena:

3 900,-

Detail Koupit

Řekli o nás

Pan Koreš: Příjemné prostředí a nevšední kulinářský zážitek o tom byl kurz s panem Zdeňkem.
Pan Kadlec: Skvěle připravený kurz, pan Zdeněk je profesionál a bylo zajímavé ho pozorovat při práci.
Jiří Horák: Splnil jsem si sen, když jsem si mohl zavařit s panem Zdeňkem Pohlreichem! Opravdu parádní zážitek.
Marcela: Zbožňuji středomořskou kuchyň. Celé menu bylo výborné.
Jitka: Konečně jsem se naučila správný postup, jak připravit linecké těsto.
Dáša: Ráda se učím novým věcem a nadchla mě přátelská atmosféra v kurzu.
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza Ovšáková: Paní Jana byla jedním slovem božská. Suroviny, jídlo a atmosféra zase doslova geniální.
Vendula Vondráčková: Super večer se skvělými lidmi. Kurz za 1* a paní Jana Černá je opravdu sympatická.
Jarda: Konečně vím, jak udělat pořádnou flákotu masa.
Kristýna: Skvělé nové recepty a inspirace nejen na léto. Opět mám nové recepty.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Alena: Příjemná atmosféra, individuální přístup lektora Martina. Doporučuji!
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Šárka: Je skvělé se naučit i jinou úpravu ryb než na co je člověk zvyklý.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
Gabriela: Oba synové byli strašně nadšení. Jsou z nich vášniví kuchaři. Samozřejmě doma vaří s kuchařskou čepicí, kterou na kurzu dostali.
Veronika: Když jsme pak jedli z jednoho talíře, měla jsem pocit, že jsme tak trochu rodina.
Petr Kutscha: Nádherně strávený čas a pohodová atmosféra, ke které přispěl pan Zdeněk svým lidsky profesionálním pojetím.
Jarda Adámek: Rozhodně doporučuji. Kurz rozšířil mé obzory.
Yvona Zemanová: Děkuji za nové i zajímavé inspirace.
Vlasta Matší: Perfektni...
Thea Tumova: Kurz byl skvělý !!
Stanislava Fišerová: Kurz byl opět výborný. Jídla byla skvěle zvolená a na silvestrovský stůl určitě perfektní.
Marek Raditsch: Kurz Vánoce jinak byl opravdu zážitek, opravdu jsem si to užila a určitě to nebude poslední kurz vaření, který jsem navštívila.\r\nPetra B.
:
Mirek Kalina: Tento kurz byl pro mne první zkušeností s kurzy vaření a po absolvování vím, že nebyl poslední.\r\nBylo to skvělé. Děkuji za příjemně strávený čas a za úžasnou péči všech, kteří se o nás starali.
:
:
:
Mirek Kalina: Kurz byl připraven profesionálně, pouze zapomněli na certifikát o absolvování kurzu na jméno Ilonka Zacharová.
:
Barbora Polanská: Kurz hodnotím jako velmi přínosný a povedený. Moc mě to bavilo, díky.
Kamila Ehrenbergerová: Moc příjemně strávený večer, bezvadně jsme si popovídali... a pak jsem zjistil, že jsme celou dobu stáli, vařili a dost jsem se toho naučil. paráda!
Tomáš Hlúch: Super menu, super atmosféra, šel bych znovu.
Jan Stejspal: Kurz je absolutně perfektní a nabitej pozitivní energií.
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Filip Sajler: Náplň kurzu byla širší než bylo anoncováno. Líbilo se mi zaměření na technologii přípravy pokrmů, upozornění na rizika a jak je minimalizovat. Oceňuji i návody na to, jak napravit chyby.
:
:
:
Marcela Dlouhá: Takovéhoto kurzu jsem se zúčastnila poprvé a byla jsem nadšená.Jen bych uvítala, kdyby recepty na lahůdky, které jsme dělali byly více podrobnější - myslím co se týče pracovního postupu. Byla tu sice možnost psát si poznámky, ale to jsem nestíhala pokud jsem chtěla sledovat práci pana Marka a sama se zapojit. Ale jinak vše na jedničku - prostředí, milí lidé, bezvadná atmosféra, skvělá nabídka vín, ale hlavně výborné suroviny, ze kterých jsme měli možnost vařit. Velmi ráda si takovýto kurz někdy v budoucnu zopakuji a určitě budu doporučovat svým známým.
Lucie Nestrašilová: Výborný kurz, velmi přínosný. Skvělá atmosféra a jedinečný servis od Gourmet academy:-)
Lukáš Čížek: Bylo mi potěšením sledovat hbité ruce a pochytit několik vynikajících triků při profi vaření. Suroviny a zázemí kuchyně je fantastické a přeji hodně dalších spokojených žáků.
Lukáš Čížek: Kurz byl moc fajn, už jsme doma vše vyzkoušeli a povedlo se
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
Jana Králiková (Černá): Opět skvělý, inspirující kurz se super osobními vychytávkami lektorky Jany. Skvělé menu se zajímavými surovinami a ingrediencemi. Perfektní zázemí, které celý tým poskytuje velmi zpříjemňuje celý průběh kurzu. Opět jsme odcházeli skvěle poučení a také najezení :)
:
:
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Naše vánoční vaření s Frankiem mělo skvělou atmosféru a bylo velice zajímavé vidět, a i si vyzkoušet, jak jednoduše se dají připravit úžasné dobroty.
Marek Raditsch: Dobrý den, kurz se mi líbil, byla velmi příjemná atmosféra, milý přístup všech zúčastněných. Skvělé menu – jídla byla naprosto fantastická. Pod vedením lektora si osvojit nově získané informace ;o) Celkově SUPER ZÁŽITEK, těším se na příště. Ještě jednou všem děkuji za hezký večer. Veronika Jurčová
Marek Fichtner: Skvěle navržené menu, krásné prostředí, dokonale čerstvé ingredience a dobrý kolektiv lidí! To jsou první slova mé ženy, která kurz dostala jako dárek. Prvotní obavy vystřídalo nadšení, radost a veliký respekt panu Fichtnerovi. Nyní už vím, co jí nadělí ježíšek pod stromeček... :D
:
Martin Staněk: Od přivítání až po ukončení kurzu příjemná atmosféra, sympatický a vstřícný lektor Martin Staněk i ostatní zaměstnanci. Vařím už 40 roků a stejně to bylo přínosem k mým kuchařským "pokusům"!
:
:
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Jirkovi i Tomovi se moc líbilo. Děkujeme!
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dcera byla velmi spokojená, již cestou z kurzu jsme museli jet na nákup a večer nám dcera připravovala panna cottu :-)
Martin Staněk: Poslala jsem na kurz Pánská jízda svého dědečka a nemohl si to vynachválit a moc se mu to líbilo, takže dostane k narozeninám kurz zase :-)
Radek David: Vše co jsme uvařili bylo naprosto vynikající. Větší zážitek, než jít do dobré restaurace
Gianfranco „Frankie“ Coizza: Dera byla nadšená a přeje si absolvovat další kurzy..;-)
Marek Fichtner: Uvařené menu lahodilo oku i chuti, vše bylo potrženo příjemným prostředím. Bylo o nás báječně postaráno ze strany pořádající školy vaření.
Lukáš Čížek: Lukáš by skvělý. Do tajemství ryb nás zasvětil perfektně a dokonce přidal i něco navíc.
Lukáš Čížek: Absolvoval jsem již nekolik kurzů vaření, ale tento byl jednoznačně nejlepší.
Martin Staněk: Kurz byl naprosto dokonalý, pan Staněk velice profesionální a co je nejdůležitější všechna jídla byla výborná.
Jana Králiková: Skvělý kurz, jako každý od Janci, vřele doporučuju.
Edita Paulusová: Kurz se mi moc líbil a byl pro mě přínosem. Všechno bylo perfektně připravené a o nás kurzistky bylo celou výborně pečováno.
:
:
Daška Malá: Úžasné!!! Plno nových vychytávek v pečení,příjemná atmosféra, skvělá lektorka Daška...určitě se sem ještě na nějaký kurz vrátím.
Edita Paulusová: Vse výtečné!!! Lektor za pět hvězdiček! Prostředi za pět hvězdiček!
:
:
:
:
:
:
:
:
Martin Staněk: Pro děti výborně sestavené menu. Všechno na 1 s hvězdičkou.