Edita Paulusová

Devět let pracovala v síti Ambiente, nejprve v pozici cukrářky v La Degustation Bohême Bourgeoise, potom v pozici šéfcukrářky Café Savoy. Tady získala ocenění za své moderně pojaté klasické dezerty i luxusní dorty. Ale chtěla jít dál. I proto se od roku 2016 plně věnuje svému vlastnímu cukrářskému ateliéru a foodstylingu pro fotografie do časopisů. A samozřejmě, kromě toho ji můžete potkat i u nás, na kurzech pečení Gourmet Academy!

Největší vášní Edity Paulusové je čokoláda. U importérů si osobně vybírá tu nejkvalitnější, ochutnává ji, testuje její aroma a fantasticky ji kombinuje s ovocem či jádrovinami a alkoholem. Do sladkých tajů čokolády ji zasvěcovali ti nejlepší. Roky jezdila na odborné stáže, jejími velkými inspirátory se stali například španělský cukrář Jord Bordas, italský mistr Riccardo Magni Professional pattisserie and chocolate chef ICAM, nebo fenomenální francouzský čokolatier Christophe Domange. Mimochodem, právě Francii považuje Edita Paulusová za cukrářskou Mekku. Francouzi podle ní totiž zvládli zásadní věc: šetřit cukrem i tukem, a přesto vykouzlit dezerty, které vám vezmou dech.
Nemá ráda barviva, chemii. Proto u ní také nikdy nenajdete tak populární potahované zářivé dorty. Pokud byste šli na kurz pečení dortů, které dělá Edita Paulusová, viděli byste, že mají úplně jednoduchý design vycházející z posledních trendů vysokého cukrářského umění. Skrývají ovšem ty nejluxusnější ingredience a úplný ohňostroj chutí! Kvalitní a luxusní ingredience mimochodem používá u každého pečení. Jejím největším zadostiučiněním totiž je, když ví, že její dezerty opravdu chutnají. Proto se naučila i „obyčejnou“ bábovku proměnit na dokonalý sladký požitek. A i té „obyčejné“ bábovce věnuje dostatek času a poctivé práce.
Edita Paulusová se navíc nebojí experimentovat, baví ji bezlepkové recepty a zkouší kombinovat druhy mouky, aby dosáhla perfektního dezertu, který je pokaždé v něčem nový a jedinečný.
Na jejích kurzech v Gourmet Academy se navíc přesvědčíte, že geniální dezerty může vytvořit i úplný začátečník. Její postupy jsou totiž srozumitelné a prověřené!

Tento lektor momentálně připravuje nové termíny a nové kurzy.

Řekli o nás

Jitka: Paní Edita je opravdový profík, teď už umím to nejkřehčí linecké těsto!
Mirka: Skvělý, inspirativní. Paní Edita je nejlepší cukrářka. Domů si odnáším spoustu vychytávek. Přátelská atomosféra.
Tereza: Kurz s Editou byl neobyčejný zážitek, který změnil můj pohled na pečení.
Paní L. Rovenská: Kurz paní Edity předčil má očekávání, úžasný.. skvělou společností tak i zázemím.
Natálie: Moje děti mají intoleranci na lepek. Jsem vděčná za každý nový recept.
Blanka: U nás doma milujeme rolády na všechny způsoby (více chutí najednou). Můj manžel je vám vděčný.
:
:
:
Edita Paulusová: Skvělé recepty, individuální přístup, praktické rady, úžasná organizace.
:
Edita Paulusová: Paní Edita je výborná lektorka, velice příjemná, vstřícná, usměvavá... určitě v budoucnu navštívím ještě nějaký její kurz. A ty dobroty co jsme společnými silami všechny vyrobily ... pohádka...:-))
Edita Paulusová: Rádi vás opět navštívíme, je to zážitek!
:
Edita Paulusová: Paní Edita Paulusová jedním slovem "SUPER"!
:
Edita Paulusová: Paní Edita je vynikající cukrářka, která umí předat radost z pečení.
Edita Paulusová: Lektorka vyborná! Má bohatou praxi, praktické zkušenosti. Maximální spokojenost:-)
Edita Paulusová: Je to pravda - konečně jsem se dověděla Tajemství kynutého těsta :-). Paní Edita je skvělá lektorka!
Edita Paulusová: Edita je milá, vtipná, příjemná a zodpoví jakýkoli dotaz! :-)
:
:
Edita Paulusová: Paní Edita me jako lektorka moc bavila. Je velmi přirozená, příjemná, umí skvěle vysvětlit a zodpověděla ochotně všechny naše dotazy. Já si nejvíce cením, ze jsme se dozvěděli spousty vychytávek a triků, které se nedají souhrnně nikde vyčíst. Pani Editě přeji hodně úspěchů ve všech sférách.
Edita Paulusová: Paní Edita mě jako lektorka moc bavila. Je velmi přirozená, příjemná, umí skvěle vysvětlit a zodpověděla ochotně všechny naše dotazy. Já si nejvíce cením, že jsme se dozvěděly spousty vychýtavek a triků, které se nedají souhrnně nikde vyčíst. Paní Editě přeji hodně úspěchů ve všech sférách.
Edita Paulusová: Skvělá lektorka, příjemné prostředí, bezchybná organizace a milá vstřícnost. Děkuji. Stanislav Štěpánek
Edita Paulusová: Profesionál, který umí pracovat i s laiky a ještě je nadchnout!
Edita Paulusová: Jedinečná. Podělí se zcela nezištně o své drahocenné zkušenosti a nadchne nejen pro pečení. Přeji hodně sil do dalšího žití a podnikání.
Edita Paulusová: Skvělá, lidská, nenafoukaná. Všem odpovídala, vysvětlila, poradila 1* - takto si představuji profíka těším se na Vánoční pečení, doufám, že bude :)
Edita Paulusová: P. Paulusova, je neskutocne pozitivne naladena, venovala sa nam maximalne, vsetko vysvetlila, ukazala a nebolo otazky na ktoru by nam nevedela odpovedat. Dala nam mnozstvo uzitocnych rad, ktore vuyzijeme pri peceni. Vrelo doporucujem, absolvovat kurz s p. Paulusovou
:
Edita Paulusová: Paní Paulusová je skvělý člověk i profesionál. Děkuji za lidský přístup. Vše nádherně vysvětlila, ukázala. Ta spousta triků a vychytávek, které jsem se naučila, jsou k nezaplacení. Paní Paulusová s radostí a ochotou zodpovídala veškeré dotazy. Mockrát paní Paulusové děkuji.